1913. Ką būtinai norėjau dar papasakoti

Florian Illies

Leidėjas :Sofoklis




Pagrindinis emocijų rodiklis
5/10






Dokumentika - Suaugusiems

„1913-ųjų šimtmečio vasara tęsiasi. Tie 1913-ieji metai manęs tiesiog nepaleidžia.
Kuo giliau nėriau, tuo gražesnių lobių radau jūros dugne.
Taip, reikia liautis, kai randi, kas gražiausia. Bet jaučiau, kad gali būti dar gražiau.
Tiek naujų, jaudinančių, sukrečiančių, iš kojų verčiančių, novatoriškų epizodų, kurie visų pirma pasakoja apie meilę, atradimus ir neįtikėtinus viražus.

1913-ieji – visuotinio kultūros suklestėjimo, mokslo atradimų, techninės pažangos metai. Visur tryško optimizmas ir tikėjimas mokslo ateitimi, pasaulio dar netemdė būsimo karo debesys. Tais metais Eriksenas pagal savo žmonos prototipą sukuria žymiausią pasaulyje Undinėlės skulptūrą, Robertas Musilis pradeda rašyti „Žmogų be savybių, Thomas Mannas – „Užburtą kalną, o Jamesas Joyse'as – „Ulisą. Tuo pat metu užpatentuojamas užtrauktukas, rusų kunigaikštienė išsilaiko piloto teises, o Leipcige gaudomi iš cirko pabėgę liūtai. Tai istorijos, kurių autorius Florianas Illiesas, rašydamas bestselerį „1913. Šimtmečio vasara („Sofoklis, 2014), dar nežinojo. Naujai atrasti įvykiai tik patvirtino faktą, kokie unikalūs yra 1913-ieji ir kad jie verti dar vienos knygos. Ir nors čia prašmėžuoja tos pačios asmenybės – Kafka, Rilkė, Hessė, Picasso'as, Freudas, Kirchneris – ši knyga visai kita, nes įvykiai kiti.






Visoms dienoms

Vasara

Visiems

Lengva skaityti

Šiuolaikinis

Mažiau nei 10 eurų

Keletas dienų







Šios knygos taip pat galėtų jus sudominti



Fatum

Apie banginį, kuris norėjo visko daug

Sodininkas Florencijus

Jei turėčiau tavo veidą









Emocijų bibliotekų“ projektas – tai keturių Europos Sąjungos bibliotekų, ieškančių naujų skaitymo skatinimo būdų, tinklas. Projekto metu jose pirmą kartą bus sukurtos fizinės ir skaitmeninės "Emocijų bibliotekos“, kuriose knygos bus suskirstytos pagal jų keliamas emocijas. Bibliotekose taip pat bus organizuojami biblioterapijos užsiėmimai skaitytojams, ypač didelį dėmesį kreipiant į jaunimo auditoriją. Užsiėmimų dalyviai bus skatinami skaityti ir per skaitymą spręsti gyvenime kylančius klausimus.