Dingusių vardų knyga

Kristin Harmel

Leidėjas :Alma littera
Pagrindinis emocijų rodiklis
6/10


Romanas - Suaugusiems

Eva Traub-Adams, puse etato bibliotekoje dirbanti pensininkė, vieną rytą tvarko leidinius, kai jos akys užkliÅ«va už laikraštyje išspausdintos nuotraukos. Ji sustingsta nuotraukoje išvydusi knygą, kurios nematė jau daugiau kaip šešiasdešimt metų, – savąją Dingusių vardų knygą.

Šalia esančiame straipsnyje pasakojama, kaip per Antrąjį pasaulinį karą naciai visoje Europoje plėšÄ— bibliotekas – tą patirtį Eva puikiai prisimena – ir kad žmonėms siekiama grąžinti knygas, kurios iš jų buvo seniai atimtos. Nuotraukoje esanti knyga buvo išvežta iš PrancÅ«zijos paskutinėmis karo dienomis, o dabar ji priglausta Berlyno bibliotekoje. Paaiškėja, kad joje įrašyti kažkokie kodai, bet tyrinėtojai nenumano, ką tie kodai reiškia. Atsakymą žino tik Eva – bet ar jai užteks jėgų sugrįžti į nutolusią praeitį ir taip suvesti tuos, kurie pasimetė per karą?


Traukinyje, autobuse

Ruduo

Savo tėvams

Lengva skaityti

Å iuolaikinis

Tarp 10 ir 20 eurų

Keletas dienųŠios knygos taip pat galėtų jus sudomintiTarnaitės pasakojimas

1913. Ką būtinai norėjau dar papasakoti

Grybo auksas

Žydų gyvenimas Kaune iki holokausto. Iš Michailo Duškeso Lietuvos judaikos rinkinio

Emocijų bibliotekų“ projektas – tai keturių Europos Sąjungos bibliotekų, ieškančių naujų skaitymo skatinimo būdų, tinklas. Projekto metu jose pirmą kartą bus sukurtos fizinės ir skaitmeninės "Emocijų bibliotekos“, kuriose knygos bus suskirstytos pagal jų keliamas emocijas. Bibliotekose taip pat bus organizuojami biblioterapijos užsiėmimai skaitytojams, ypač didelį dėmesį kreipiant į jaunimo auditoriją. Užsiėmimų dalyviai bus skatinami skaityti ir per skaitymą spręsti gyvenime kylančius klausimus.